Oczyszczenie organizmu dzięki zaletom marzanny europejskiej (rubia cordifolia)

Zadbaj o odpowiednie usuwanie toksyn z organizmu przez cały rok! Detoks, detoksykacja, czy odtruwanie. Hasła te są szczególnie modne wiosną, ale czy detoks tylko raz do roku ma sens? Warto zadbać o odpowiednie usuwanie z organizmu produktów przemiany materii przez cały rok.

Odtruwanie, oczyszczenie organizmu, detoks

Odtruwanie, oczyszczanie organizmu, detoks. Istnieje wiele określeń na poprawianie kondycji własnego ciała. W medycynie azjatyckiej detoksykacja była częścią sztuki uzdrawiania. Odtruwanie może się okazać bardzo pomocne dla organizmu - jest sposobem na usunięcie z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które sprawiają, że czujemy się ociężali i zmęczeni. Pozwala ono odpocząć układowi trawiennemu i wyeliminować wiele negatywnych skutków ubocznych niezdrowego trybu życia.

Regularne odtruwanie organizmu i usuwanie z niego toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii doskonale wspiera wątrobę, która jest głównym filtrem naszego organizmu. Niezdrowy styl życia nadwyręża wątrobę, przez co nie jest ona w stanie pracować tak wydajnie, aby skutecznie i samodzielnie oczyścić cały swój organizm z toksyn. Naszą wątrobę obciąża nie tylko wysokoprzetworzona żywność, picie alkoholu czy palenie papierosów, ale też zanieczyszczone powietrze czy woda.

Czy detoks raz w roku ma sens?

Moda na wiosenny detoks często wiąże się z restrykcyjna dietą lub kilkudniową głodówką, dlatego dobrze jest przeprowadzić go po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą – nawet w przypadku osób, które uważają się za zdrowe. Przy restrykcyjnych dietach może np. dojść do zaburzeń gospodarki wodno-jelitowej, omdleń, bólów głowy czy różnych dolegliwości ze strony serca czy wątroby.
Detoks organizmu nie musi oznaczać specjalnie opracowanej diety, którą należy stosować przez kilka dni lub tygodni. Aby ułatwić organizmowi usuwanie toksyn i produktów przemiany materii warto zmniejszyć w swojej diecie ilość wysokoprzetworzonej żywności, potraw smażonych i tłustych, natomiast włączyć do niej większą ilość warzyw i owoców oraz wodę i np. zieloną herbatę czy cytrynę. Warto również wzbogacić swoją dietę o suplementy diety zawierające w swoim składzie ekstrakty, których właściwości detoksykacyjne znane są od wieków.

Rubia cordifolia - marzanna sercolistna

Dobrym przykładem jest marzanna (inaczej Manjistha lub Rubia cordifolia) – jest to znane zioło używane od czasów starożytnych. Rubia cordifolia to azjatycka roślina należąca do rodziny marzannowatych (spokrewniona z kawą) , która szeroko stosowana była w Afryce, Azji i Europie jako źródło czerwonego pigmentu. Uzyskany z niej barwnik stosowany był do barwienia tkanin, naczyń i włosów.

Lecz przede wszystkim marzanna znalazła zastosowanie w tradycyjnej medycynie Tybetu, Chin i Indii. Jest ona ziołem stosowanym w Ajurwedzie w celu zwiększenia witalności. W medycynie tradycyjnej marzannę wykorzystuje się do leczenia problemów związanych z krwią i układem krążenia. Stanowi środek oczyszczający krew z toksyn i trucizn. Uważa się, ze oczyszcza ona nie tylko wątrobę ale również trzustkę, nerki i śledzionę. Rubia cordifolia dba również o prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych i sprawia że infekcje dróg moczowych stają się rzadsze.

Tradycja stosowania marzanny w kulturach wschodu wskazuje również na jej pozytywny wpływ przy nieprawidłowym krwawieniu miesiączkowym oraz dolegliwościami skórnymi czy wirusem opryszczki.

 

Rubia proFemina - połączenie ekstraktu z marzanny z witaminami z grupy B

Suplement diety Rubia proFemina SOLHERBS zawiera w swoim składzie nie tylko ekstrakt z marzanny (rubia cordifolia) lecz również witaminy z grupy B, które dbają o odpowiednie funkcjonowanie układu krwionośnego i krwiotwórczego.

Witamina B6 wpływa na prawidłowe wydzielanie hormonów i proces syntezy hemoglobiny, której niedobór może doprowadzić do rozwoju anemii. Witamina B6 zmniejsza ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych, a także wpływa na odporność - zmniejsza zachorowalność na infekcje bakteryjne i wirusowe, a więc organizm będzie mniej podatny na grypę i przeziębienie. Niedobór witaminy B6 może być też problemem seniorów, nałogowych palaczy i osób nadużywających alkoholu, czy stosujących antykoncepcję hormonalną przez dłuższy czas.

Kwas foliowy, inaczej witamina B9, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwiotwórczego – pomaga w prawidłowej produkcji krwi.. Pomaga w sprawnym funkcjonowaniu wątroby, jelit i żołądka. Niski poziom kwasu foliowego we krwi to zwiększone ryzyko demencji i osłabiona praca mózgu. Suplementowanie kwasu foliowego może poprawić funkcjonowanie mózgu u osób starszych.

Niedobory witaminy B6 i kwasu foliowego prowadzą do wzrostu stężenia homocysteiny – czynnika przyśpieszającego rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wypróbuj Rubia proFemina SOLHERBS i zadbaj o swój organizm przez cały rok!