Witaminy, mikroelementy, probiotyki i ekstrakty w eko opakowaniu!

Suplementy diety SOLHERBS to produkty prawdziwe, bezpieczne i przyjazne dla środowiska - naturalny skład i eko opakowanie!

Nasze produkty łączą w sobie ideę naturalnych suplementów i przyjaznego dla środowiska opakowania. Nasze witaminy, mikroelementy, probiotyki i ekstrakty roślinne to wyłącznie naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników, aromatów, które oferowane są w przyjaznym dla środowiska opakowaniu. Nasze produkty to suplementy diety odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Poniżej dowiesz się więcej o SKŁADZIE i OPAKOWANIU naszych produktów. Wybierz najlepsze suplementy diety!

SKŁAD suplementów SOLHERBS

Naturalne składniki

Suplementy diety SOLHERBS składają się wyłącznie z naturalnych ekstraktów roślinnych pochodzących od sprawdzonych i renomowanych dostawców.

Nasze produkty nie zawierają konserwantów, barwników, aromatów, wypełniaczy, cukru, GMO, przeciwzbrylaczy, stearynianu magnezu, celulozy mikrokrystalicznej, czy dwutlenku krzemu (E551). Skład naszych produktów jest efektem wieloletnich badań i sprawdzonych receptur. Proporcje poszczególnych składników aktywnych zawartych w suplementach diety SOLHERBS ustalane są na podstawie najnowszych badań i aktualnego stanu wiedzy dotyczącego zapotrzebowania organizmu człowieka na mikroelementy i witaminy.

Kapsułka z pullulanu

Suplementy diety SOLHERBS oferowane są w formie kapsułek a nie tabletek. Użycie kapsułek pozwoliło wyeliminować takie substancje jak stearynian magnezu czy dwutlenek krzemu które są powszechnie używane w tabletkach.

Kapsułki suplementów diety SOLHERBS wykonane są z naturalnego pullulanu. Kapsułki pullulanowe – są wytwarzane z pullulanu, czyli naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji przez Aureobasidium pullulans. Kapsułki pullulanowe składają się wyłącznie z pullulanu i wody. Pullulan jest nietoksyczny i nie mutagenny, nie wchodzi w reakcję z zawartą w kapsułce substancją aktywną.

Pullulan wykazuje działanie prebiotyczne i nie zawiera skrobi ani glutenu. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Kompleks inuWex wspierający wchłanianie składników aktywnych

Wyjątkowe połączenie składników – ekstraktu roślinnego z centurii pospolitej oraz błonnika w postaci inuliny z cykorii, zawarte w kompleksie inuWex wspomagają trawienie i korzystnie wpływają na florę jelitową.

Centuria pospolita -  jej właściwości znane były już w starożytności, gdzie wraz z innymi ziołami stanowiła składnik teriaku - mieszanki leczniczej używanej jako odtrutka na wiele schorzeń. Uważa się, że centuria pospolita wspomaga trawienie poprzez pobudzanie wytwarzania soków trawiennych, pobudzanie ruchów perystaltycznych jelit, zwiększenie wydzielanie śliny i soków żołądkowych. Znane są również jej właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Medycyna naturalna zaleca jej podawanie osobom po długotrwałych i ciężkich chorobach oraz rekonwalescentom, ponieważ przypisuje się jej działanie pobudzające łaknienie. Ze względu na dużą zawartość goryczy jest wykorzystywana do aromatyzowania gorzkich wódek, nalewek i niektórych win (wermutów).

  • centuria pospolita wspomaga trawienie [ID 2720]
  • centuria pospolita wspomaga pracę przewodu pokarmowego [ID 2236]

Inulina z cykorii (cukier złożony) - stanowi naturalny prebiotyk,  ma niewiele kalorii i nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym dzięki czemu pełni funkcję błonnika. Błonnik ułatwia wypróżnianie i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z jelita grubego. Inulina utrudnia wchłanianie tłuszczu i cukrów, ale zwiększa wchłanianie niektórych składników mineralnych (jak na przykład wapń, cynk, żelazo czy magnez) do krwioobiegu z leków, suplementów i żywności.

  • inulina z cykorii wspomaga zdrowie jelit [ID 768]
  • inulina z cykorii korzystnie wpływa na mikroflorę jelitową [ID 848]

OPAKOWANIE suplementów SOLHERBS

Szklana butelka

Nasze opakowanie to nie tylko atrakcyjny wygląd. Butelka wykonana jest ze szkła, które jest materiałem naturalnym i stabilnym, nadającym się do recyklingu i które jest znacznie mniej obciążające dla środowiska niż tworzywa sztuczne. Dzięki zastosowaniu szklanego opakowania produkty dłużej zachowują pożądane właściwości i są chronione przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.
Ciemna barwa szkła zapobiega szkodliwemu wpływowi promieni słonecznych i jest obojętne dla produktu znajdującego się wewnątrz.

Aluminiowa nakrętka

Nakrętki naszych produktów wykonane są z aluminium. Aluminium, podobnie jak szkło, może być wielokrotnie przetwarzane. Proces recyklingu aluminium jest bardziej opłacalny niż w przypadku tworzyw sztucznych. Odzysk aluminium można prowadzić w nieskończoność nie przyczyniając się do utraty jakości materiału.

Wkładka dla Twojego bezpieczeństwa

Każde opakowanie suplementów SOLHERBS jest zabezpieczone indukcyjnie dla Twojego bezpieczeństwa. Indukcyjne zamknięcie zabezpiecza przed dostępem czynników zewnętrznych mogących mieć niekorzystny wpływ na jakość produktów. Nasze indukcyjne zabezpieczenie to także gwarancja braku ingerencji w produkt przez osoby trzecie.

Etykieta

Etykiety suplementów diety SOLHERBS wykonane są przyjemnego w dotyku papieru. Papier może być w 100% poddany recyklingowi, dzięki czemu stanowi najbardziej ekologiczny i odpowiedzialny wybór.

Opakowanie jednostkowe i zbiorcze

Kształt naszego opakowania jednostkowego został specjalnie zaprojektowany aby zapewnić maksymalną ochronę naszym produktom przy jednoczesnym jak najmniejszym niekorzystnym wpływie na środowisko naturalne. Kształt naszego opakowania został opatentowany i jest prawnie chroniony na terenie całej Europy.

Opakowanie jednostkowe oraz wszystkie opakowania zbiorcze, z których korzystamy wykonane są z czystej makulatury. Makulaturę można wykorzystać 7 krotnie w procesie produkcji tektury makulaturowej. Nasze opakowania zbiorcze i jednostkowe posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) gwarantujący, że drewno wykorzystane do produkcji pochodzi z certyfikowanych obszarów leśnych, które spełniają standardy ekonomiczne, ekologiczne i społeczne.

Do zabezpieczenia przesyłek wykorzystujemy taśmę wykonaną z materiałów w 100% nadających się do recyklingu - opartą na papierze i emulsji klejącej na bazie kauczuku naturalnego nie zawierającej niebezpiecznych dla środowiska naturalnego rozpuszczalników.

Ze 100 ton makulatury można odzyskać prawie 90 ton. To równoznaczne z ocaleniem ponad 1 700 ton drzew!

Wybierając suplementy diety SOLHERBS dbasz nie tylko o swoje zdrowie ale także o środowisko!