• Nowy
SOLHERBS Witamina B3 niacyna
  • SOLHERBS Witamina B3 niacyna
  • Witamina B3 niacyna SOLHERBS 60 vege kaps
  • Witamina B3 niacyna SOLHERBS w eko opakowaniu

Witamina B3 niacyna SOLHERBS

26,95 zł
Brutto

Witamina B3 SOLHERBS zawiera kwas nikotynowy (niacynę) i jego amid (nikotynamid), oba związki tworzą witaminę B3 - inaczej witamina PP. Jest ona ważnym składnikiem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie wielu procesów w organizmie.

Witamina B3 przyczynia się do utrzymywania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego, w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, w utrzymaniu odpowiedniego stanu błon śluzowych. Pomaga również zachować zdrową skórę i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Naturalny skład i eko opakowanie! Odpowiednia dla wegan i wegetarian!

Ilość

 

Gwarancja bezpiecznego zakupu!

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin w dni robocze!

 

Dostawa już od 10,95 zł

 

Darmowa dostawa od 149,95 zł!

Naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów

Kapsułka z pullulanu

Odpowiednie dla wegan i wegetarian

Kompleks inuWex® ułatwiający przyswajanie składników aktywnych

Ekologiczne opakowanie przyjazne dla środowiska

Dlaczego warto wybrać Witaminę B3 SOLHERBS?

Witamina B3 SOLHERBS to naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów. Forma kapsułki pozwoliła wyeliminować powszechne w tabletkach sztuczne substancje takie jak stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną czy dwutlenek krzemu. Kapsułka z pullulanu wykonana jest z naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji Aureobasidium pullulans. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zawarty w suplementach diety SOLHERBS kompleks inuWex® wspiera wchłanianie składników aktywnych i stanowi naturalny prebiotyk - składnik pożywienia który nie ulega trawieniu, i działa stymulująco na mikroflorę przewodu pokarmowego.

Różnica między witaminą B3 a niacyną

Witaminę B3 tworzy rodzina witamin, która obejmuje kwas nikotynowy (niacyna), amid kwasu nikotynowego, a także rybozyd nikotynamidu. Jako niacynę określa się kwas nikotynowy. Witamina B3 SOLHERBS zawiera w swoim składzie zarówno kwas nikotynowy jak i amid kwasu nikotynowego. Kwas nikotynowy (niacyna) i amid kwasu nikotynowego mają identyczne działanie witaminowe, lecz amid kwasu nikotynowego nie powoduje takich działań niepożądanych jak niacyna (kwas nikotynowy), a mianowicie nie powoduje rozszerzenia naczyń krwionośnych prowadzącego do efektu zaczerwienienia skóry (flush), który jest niekomfortowy ale i zupełnie nieszkodliwy. Różnica między tymi dwiema formami odnosi się również do wypływu na gospodarkę lipidową organizmu. Amid kwasu nikotynowego w przeciwieństwie do kwasu nikotynowego nie obniża poziomu cholesterolu. 

Właściwości witaminy B3

Witamina B3 przeznaczona jest dla osób przyjmujących małe ilości pokarmów, osób u których występują niedobory z powodu niedożywienia (spowodowane np. nieodpowiednią dietą), nadużywających alkoholu, a także cukru w diecie, przyjmujących leki przeciwgruźliczne oraz osób cierpiących na zaburzenia we wchłanianiu składników odżywczych.

Witamina B3 na stres, zmęczenie i znużenie

Ze względu na to, iż witamina B3 pomaga we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, pomaga w zapewnieniu spokój psychicznego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia - działa uspokajająco, koi nerwy, poprawia nastrój, łagodzi stany lękowe i ułatwia sen.

Zalety witaminy B3

Niacyna bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu, obwodowego układu nerwowego i syntetyzowaniu hormonów płciowych . Pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych i pomaga zachować zdrową skórę.  Niacyna może zmniejszać ryzyko wystąpienia udaru i pomaga w walce z trądzikiem, ma właściwości przeciwmigrenowe. Niacyna wykorzystywana jest również w obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi.

Niedobór witaminy B3

Niewielki niedobór witaminy B3 powoduje spowolnienie metabolizmu co skutkuje obniżeniem tolerancji na zimno a przewlekły niedobór witaminy B3 może prowadzić do rozwoju pelagry (której objawem są zmiany skórne i ustne, biegunka, anemia, bóle głowy i zmęczenie). 

Witamina B3 SOLHERBS - szczegóły

Skład: Niacyna - witamina B3 (amid kwasu nikotynowego, kwas nikotynowy), inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea).

Składniki 1 kapsułka RWS*
Niacyna 500 mg 3125 %
w tym
amid kwasu nikotynowego 490 mg -
kwas nikotynowy 10 mg -
Innulina z cykorii 1 mg -
Ekstrakt z ziela centurii pospolitej 1 mg -

* RWS - referencyjna wartość spożycia

Jeśli potrzebujesz ukoić nerwy i złagodzić stres sprawdź również: Magnez z Witaminą B6 SOLHERBS.

Ilość w opakowaniu:
60 kapsułek
Zalecane spożycie:
1 kapsułka 1 raz dziennie
Skład:
Niacyna - witamina B3 (amid kwasu nikotynowego, kwas nikotynowy), inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea).
Ostrzeżenia:
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety. Należy stosować zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz prowadzić zdrowy tryb życia.
Porady:
Przyjmować rano podczas posiłku