• Nowy
SOLHERBS Witamina B12 czysty skład eko opakowanie
  • SOLHERBS Witamina B12 czysty skład eko opakowanie
  • Witamina B12 SOLHERBS 60 vege kaps
  • Witamina B12 SOLHERBS 60 vege kaps eko opakowanie

Witamina B12 SOLHERBS

26,95 zł
Brutto

Skład Witaminy B12 SOLHERBS oparty jest o związek witaminy B12 - cyjanokobalaminę.

Witamina B12 wspomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny (czynnika zwiększającego ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych). Wpływa na utrzymanie właściwego metabolizmu energetycznego, wspomaga prawidłowe funkcje psychologiczne oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina B12 wspomaga prawidłową produkcję czerwonych krwinek oraz dodatkowo wspomaga odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego.

Naturalny skład i eko opakowanie! Odpowiednia dla wegan i wegetarian!

Ilość

 

Gwarancja bezpiecznego zakupu!

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin w dni robocze!

 

Dostawa już od 10,95 zł

 

Darmowa dostawa od 149,95 zł!

Naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów

Kapsułka z pullulanu

Odpowiednie dla wegan i wegetarian

Kompleks inuWex® ułatwiający przyswajanie składników aktywnych

Ekologiczne opakowanie przyjazne dla środowiska

Dlaczego warto wybrać Witaminę B12 SOLHERBS

Witamina B12 SOLHERBS to naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów. Forma kapsułki pozwoliła wyeliminować powszechne w tabletkach sztuczne substancje takie jak stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną czy dwutlenek krzemu. Kapsułka z pullulanu wykonana jest z naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji Aureobasidium pullulans. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zawarty w suplementach diety SOLHERBS kompleks inuWex® wspiera wchłanianie składników aktywnych i stanowi naturalny prebiotyk - składnik pożywienia który nie ulega trawieniu, i działa stymulująco na mikroflorę przewodu pokarmowego.

Witamina B12 SOLHERBS - jakość niemieckiego koncernu farmaceutycznego

Najwyższa jakość substancji aktywnej zawartej w Witaminie B12 SOLHERBS gwarantowana jest przez najstarszy na świecie niemiecki koncern farmaceutyczny.

Witamina B12 by zapobiec anemii

Witamina B12 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, wpływa na pamięć, zdolność koncentracji i uczenia się, dobry nastrój, zapewnia prawidłowy skurcz mięśni, odpowiada za prawidłowy wzrost i strukturę kości, co szczególnie ważne jest podczas odbudowy masy kostnej  i dla kobiety po menopauzie, pobudza apetyt, ułatwia przemianę żelaza. Witamina B12 pomaga w procesie prawidłowego metabolizmu homocysteiny – czynnika przyśpieszającego rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zaleca się przyjmowanie witaminy B12 kobietom mającym obfite miesiączki, a także osobom, które nie jędzą mięsa, jajek i przetworów mlecznych. 

Pamiętaj: 

  • witaminę B12 zaleca się przyjmować razem z kwasem foliowym,
  • wapń wspomaga wchłanianie witaminy B12,
  • duże dawki kwasu foliowego mogą obniżać poziom witaminy B12 we krwi, dlatego  podczas zwiększonego przyjmowania  kwasu foliowego warto zwiększyć przyjmowanie witaminy B12.  
  • podczas równoczesnego przyjmowania witaminy C, między witaminą B12 a witaminą C powinna mieć miejsce  co najmniej godzina do trzech przerwy

Niedobór witaminy B12

Na niedobór witaminy B12 najbardziej narażone są osoby starsze, u których wchłanianie witaminy B12 zmniejsza się wraz z wiekiem. Zagrożone są również osoby cierpiące na choroby układu pokarmowego, a także nadużywające alkoholu oraz wegetarianie i weganie. Duże zapotrzebowanie na witaminę B12 występuje u kobiet karmiących piersią i kobiet ciężarnych.

Niedobór witaminy B12 negatywnie wpływają na pracę organizmu. Do wczesnych objawów zaliczyć można: ogólne osłabienie, zmęczenie, zaburzenia nastroju, częste infekcje, brak apetytu i zaburzenia trawienia, drętwienie kończyn, drażliwość, kłopoty z pamięcią, a także zaburzenia miesiączkowania. 

Niedobór witaminy B12  może nie dawać widocznych objawów często nawet przez kilkanaście lat lub powodować ciągłe zmęczenie, którego przyczyn poszukuje się gdzie indziej. Długotrwały niedobór może doprowadzić do zaburzeń tworzenia czerwonych krwinek, co w konsekwencji prowadzi do rozwoju anemii.

Witamina B12 SOLHERBS - szczegóły

Skład: Inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), cyjanokobalamina (witamina B12)

Składniki 1 kapsułka RWS*
Witamina B12 100 ug 4000 %
Inulina z cykorii 330 mg -
Ekstrakt z ziela centurii pospolitej 1 mg -

* RWS - referencyjna wartość spożycia

Sprawdź również: Kwas foliowy SOLHERBS.

Ilość w opakowaniu:
60 kapsułek
Zalecane spożycie:
1 kapsułka 1 raz dziennie
Skład:
Inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), cyjanokobolamina (witamina B12)
Ostrzeżenia:
Nie należy spożywać innych preparatów zawierających witaminę B12 powyżej 100 ug. W przypadku występowania chorób (np. niedokrwistości megaloblastycznej), w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u osób starszych stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować łącznie z lekami w szczególności chloramfenikolem oraz w przypadku nadwrażliwości na kobolaminę lub kobalt. Należy stosować zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz prowadzić zdrowy tryb życia.
Porady:
witaminy z grupy B warto przyjmować rano, żeby dodać sobie energii