• Nowy
SOLHERBS kwas foliowy metafolin 60 vege kaps
  • SOLHERBS kwas foliowy metafolin 60 vege kaps
  • Kwas foliowy SOLHERBS metafolin 60 vege kaps
  • Kwas foliowy SOLHERBS metafolin eko opakowanie

M-Folin kwas foliowy SOLHERBS

26,95 zł
Brutto

Kwas foliowy SOLHERBS to suplement diety zawierający optymalną dawkę kwasu foliowego w jednej kapsułce!

Produkt zawiera zalecaną dzienną porcję kwasu foliowego w formie metylofolianu - Metafolin. Jest to naturalnie występująca, łatwo dostępna biologicznie forma kwasu foliowego nie wymagająca przekształcenia w organizmie przez co jest bezpośrednio wykorzystywana przez komórki organizmu. Forma ta jest opatentowana i zastrzeżona przez niemiecką firmę farmaceutyczną Merck KGaA.

Kwas foliowy jest niezwykle ważny podczas ciąży oraz planowania ciąży.

Naturalny skład bez wypełniaczy i konserwantów w eko opakowaniu! Odpowiedni dla wegan i wegetarian!

Ilość

 

Gwarancja bezpiecznego zakupu!

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin w dni robocze!

 

Dostawa już od 10,95 zł

 

Darmowa dostawa od 149,95 zł!

Naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów

Kapsułka z pullulanu

Odpowiednie dla wegan i wegetarian

Kompleks inuWex® ułatwiający przyswajanie składników aktywnych

Ekologiczne opakowanie przyjazne dla środowiska

Dlaczego warto wybrać kwas foliowy SOLHERBS?

M-folin kwas foliowy SOLHERBS to naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów. Forma kapsułki pozwoliła wyeliminować powszechne w tabletkach sztuczne substancje takie jak stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną czy dwutlenek krzemu. Kapsułka z pullulanu wykonana jest z naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji Aureobasidium pullulans. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zawarty w suplementach diety SOLHERBS kompleks inuWex® wspiera wchłanianie składników aktywnych i stanowi naturalny prebiotyk - składnik pożywienia który nie ulega trawieniu, i działa stymulująco na mikroflorę przewodu pokarmowego.

Kwas foliowy dla poprawnego rozwoju dziecka

Kwas foliowy, inaczej witamina B9,  jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwiotwórczego – bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek. Pomaga w sprawnym funkcjonowaniu wątroby, jelit i żołądka oraz tworzy sok żołądkowy.

Kwas foliowy jest niezwykle ważny dla kobiet w ciąży oraz planujących zajście w ciążę.  Każda kobieta planująca zajść w ciążę lub starająca się o dziecko, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, powinna profilaktycznie przyjmować kwas foliowy  - ze względu na jego znaczenie w profilaktyce wad układu nerwowego u płodu. Właściwy poziom kwasu foliowego zmniejsza ryzyko poważnych zaburzeń rozwoju płodu  i zmniejsza ryzyko zaburzeń płodności u kobiet. Kwasu foliowego może również brakować wtedy, gdy przyjmuje się doustne środki antykoncepcyjne, duże dawki aspiryny lub witaminy C.

Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny - czynnika mogącego przyśpieszać rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Kwas foliowy bierze udział w syntezie serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia, dzięki temu przyczynia się do poprawy samopoczucia. Foliany pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Kwas foliowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jego niedobór może być przyczyną senności w dzień, kłopotów ze snem w nocy i ciągłego zmęczenia. Niedobór kwasu foliowego często stwierdza się u osób z depresją.

Kwas foliowy SOLHERBS - Metafolin - jakość niemieckiego koncernu farmaceutycznego

M-folin kwas foliowy SOLHERBS - to naturalnie występująca, łatwo dostępna biologicznie forma kwasu foliowego nie wymagająca przekształcenia w organizmie, przez co jest bezpośrednio wykorzystywana przez komórki organizmu. Jest to opatentowana i zastrzeżona forma przez niemiecką firmę farmaceutyczną Merck.

Kwas foliowy nie jest syntezowany w organizmie dlatego musi być dostarczany wraz z pożywieniem lub suplementacją.

Przy suplementacji kwasem foliowym zaleca się dodatkową suplementację Witaminami z grupy B (witaminą B6 i witaminą B12), ponieważ wyższe dawki kwasu foliowego mogą obniżać poziom witamin z grupy B we krwi. Witamina B12 jest potrzebna do prawidłowego wchłaniania kwasu foliowego.

Sprawdź również inne witaminy z grupy B.

M-Folin kwas foliowy SOLHERBS - szczegóły

Skład: Inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), kwas foliowy (L-metylofolian wapnia)

Składniki 1 kapsułka RWS*
Kwas foliowy (L-metylofolian wapnia) 400 ug 200 %
Innulina z cykorii 330 mg -
Ekstrakt z ziela centurii pospolitej 1 mg -

* RWS - referencyjna wartość spożycia

Ilość w opakowaniu:
60 kapsułek
Zalecane spożycie:
1 kapsułka 1 raz dziennie
Skład:
Inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), kwas foliowy (L-metylofolian wapnia)
Ostrzeżenia:
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu należy skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety. Należy stosować zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz prowadzić zdrowy tryb życia.
Porady:
witaminy z grupy B warto przyjmować rano, żeby dodać sobie energii