• Nowy

Rubia proFemina SOLHERBS

26,95 zł
Brutto

Suplement diety zawierający w składzie kwas foliowy, witaminę B6 i ekstrakt z marzanny (rubia cordifolia). Produkt o pozytywnym wpływie na układ krążenia, wspierający usuwanie z krwi toksyn i trucizn.

Produkt zawiera składniki o korzystnym wpływie na układ krwionośny, układ moczowy i układ nerwowy (witamina B6) oraz funkcje psychologiczne i uczucie zmęczenia i znużenia (witamina B6 i kwas foliowy).

Skład produktu to kompozycja ekstraktu z marzanny europejskiej (Rubia cordifolia) i witamin z grupy B, połączonych z kompleksem inuWex wspierającym wchłanianie składników aktywnych i będącym naturalnym prebiotykiem.

Naturalny skład i eko opakowanie! Odpowiedni dla wegan i wegetarian!

Ilość

 

Gwarancja bezpiecznego zakupu!

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin w dni robocze!

 

Dostawa już od 9,95 zł

 

Darmowa dostawa od 149,95 zł!

Naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów

Kapsułka z pullulanu

Odpowiednie dla wegan i wegetarian

Kompleks inuWex® ułatwiający przyswajanie składników aktywnych

Ekologiczne opakowanie przyjazne dla środowiska

Dlaczego warto wybrać suplement diety Rubia proFemina SOLHERBS?

Rubia proFemina SOLHERBS to naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów. Forma kapsułki pozwoliła wyeliminować powszechne w tabletkach sztuczne substancje takie jak stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną czy dwutlenek krzemu. Kapsułka z pullulanu wykonana jest z naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji Aureobasidium pullulans. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zawarty w suplementach diety SOLHERBS kompleks inuWex® wspiera wchłanianie składników aktywnych i stanowi naturalny prebiotyk - składnik pożywienia który nie ulega trawieniu, i działa stymulująco na mikroflorę przewodu pokarmowego.

Rubia proFemina SOLHERBS - detoks, oczyszczenie 

Rubia proFemina korzystnie wpływa na układ krwionośny, układ moczowy i układ nerwowy Suplement diety łączący pozytywne działanie ekstraktu z marzanny (rubia cordifolia) z witaminami z grypy B. Składniki produkty zostały dobrane tak, aby pomóc eliminować toksyny z krwioobiegu i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie procesu syntezy czerwonych krwinek

Ekstrakt z marzanny europejskiej (rubia cordifolia), czyli jak oczyścić organizm z toksyn

Ekstrakt z marzanny europejskiej (rubia cordifolia, Manjistha) jest od setek lat stosowany w tradycyjnej hinduskiej medycynie przy problemach związanych z krwią i układem krążenia. W kulturach wschodu uważa się, że odtruwa organizm, oczyszcza krew z toksyn i dba o prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Uważa się również, ze oczyszcza ona nie tylko wątrobę ale również trzustkę, nerki i śledzionę oraz zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych i sprawia że infekcje dróg moczowych stają się rzadsze. Tradycja stosowania marzanny w kulturach wschodu wskazuje również na jej pozytywny wpływ na zdrową skórę, poprawę wyglądu cery oraz łagodzeniu krwawienia menstruacyjnego.

Witamina B6 aby przeciwdziałać infekcji

Witamina B6 wpływa na prawidłowe wydzielanie hormonów i proces syntezy hemoglobiny, której niedobór może doprowadzić do rozwoju anemii. Witamina B6 zmniejsza ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych, a także wpływa na odporność - zmniejsza zachorowalność na infekcje bakteryjne i wirusowe, a więc organizm będzie mniej podatny na grypę i przeziębienie.

Niedobór witaminy B6

Niedobór witaminy B6 może powodować problemy z koncentracją, zaburzenia snu, nawracające bóle głowy, mrowienie i drętwienie skóry, czy drżenie kończyn. Odpowiedni poziom witaminy B6 to zdrowa skóra, ładna cera i kondycja włosów

Warto pamiętać, iż zapotrzebowanie na Witaminę B6 wzrasta u kobiet w ciąży i karmiących piersią,  Niedobór witaminy B6 może być też problemem seniorów, nałogowych palaczy i osób nadużywających alkoholu, czy stosujących antykoncepcję hormonalną przez dłuższy czas. 

Kwas foliowy zalety

Kwas foliowy, inaczej witamina B9,  jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwiotwórczego – bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek. Pomaga w sprawnym funkcjonowaniu wątroby, jelit i żołądka oraz tworzy sok żołądkowy. Niski poziom kwasu foliowego we krwi to zwiększone ryzyko demencji i osłabiona praca mózgu. Suplementowanie kwasu foliowego może poprawić funkcjonowanie mózgu u osób starszych. 

Niedobór kwasu foliowego

Zbyt niski poziom kwasu foliowego w organizmie może przyczynić się do uczucia przemęczenia  kłopotów z  pamięcią i koncentracją. Niedobór kwasu foliowego może także powodować problemy ze snem. Kwas foliowy nie jest syntezowany w organizmie dlatego musi być dostarczany wraz z pożywieniem.

Kwas foliowy dla prawidłowego przebiegu ciąży 

Kwas foliowy jest niezwykle ważny dla kobiet w ciąży oraz planujących zajście w ciążę.  Każda kobieta planująca zajść w ciążę lub starająca się o dziecko, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, powinna profilaktycznie przyjmować kwas foliowy  - ze względu na jego znaczenie w profilaktyce wad układu nerwowego u płodu. Właściwy poziom kwasu foliowego zmniejsza ryzyko poważnych zaburzeń rozwoju płodu  i zmniejsza ryzyko zaburzeń płodności u kobiet.

Niedobory witaminy B6 i kwasu foliowego prowadzą do wzrostu stężenia homocysteiny – czynnika przyśpieszającego rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Rubia proFemina SOLHERBS - szczegóły

Skład: Ekstrakt z Rubia cordifolia, inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy)

Składniki 1 kapsułka / 2 kapsułki RWS*
Ekstrakt z marzanny europejskiej 250 mg / 500 mg -
Witamina B6 0,7 mg / 1,4 mg 50% / 100%
Kwas foliowy 100 ug / 200 ug 50% /100%
Innulina z cykorii 1 mg / 2mg -
Ekstrakt z ziela centurii pospolitej 1 mg / 2 mg -

* RWS - referencyjna wartość spożycia

Ilość w opakowaniu:
60 kapsułek
Zalecane spożycie:
1 kapsułka 1-2 razy dziennie
Skład:
Ekstrakt z Rubia cordifolia, inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy)
Ostrzeżenia:
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu należy skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety. Należy stosować zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz prowadzić zdrowy tryb życia.
Porady:
witaminy z grupy B warto przyjmować rano, żeby dodać sobie energii